Jak odzyskać spokój po świętach?

4/1/20232 min read

Jak odzyskać spokój po świętach 🤔?

Święta to czas, kiedy wszyscy skupiamy się na jedzeniu, spożywamy posiłki w rodzinnym gronie, ciesząc się smakołykami, ale przychodzi ten czas, czas po świętach kiedy możemy czuć się przytłoczeni i zmęczeni. Jako psychodietetyk pracuje z moimi podopiecznymi jak przejść z okresu świątecznego do codzienności bez wyrzutów sumienia. Jeżeli jesteś na tej stronie szukasz wskazówek, podpowiedzi jak to zrobić, jesteś w dobrym miejscu. Ten post będzie zawierał kilka strategii, które możesz wdrożyć, aby odzyskać spokój.

Pamiętaj, nie na każdego zadziała ta sama strategia, czasami wystarczy lekko ją zmodyfikować, a nieraz musisz poszukać czegoś całkiem innego.

Jak odzyskać spokój po świętach czyli jak nie schudnąć po świętach 🤔?

Oto kilka strategii, które mogą pomóc Tobie odzyskać spokój po świętach w temacie jedzenia.

1.      Przede wszystkim, zaakceptuj swoje uczucia. Nie oceniaj ich ani nie wstydź się ich. Po prostu je zaakceptuj.

2.      Przygotuj plan dnia. Ustalenie harmonogramu może pomóc Ci uporządkować myśli i zapobiec chaosowi po świętach.

3.      Nie wprowadzaj wielogodzinnych postów – jako karę, chyba, że czujesz, że Twój układ pokarmowy tego potrzebuje. Najlepsze co możesz zrobić to jeść tak jak jadłaś przed świętami, z tym, że mniejsze porcje, wróć do swoje rutyny z posiłkami – oczywiście jeżeli jest ona prawidłowa.

4.      Wybierz aktywność, która Cię uspokoi. Może to być joga, spacer lub inny rodzaj ćwiczeń, który pomoże Ci się zrelaksować.

5.      Pij dużo wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.

6.      Zadbaj o odpowiednią ilość snu. Jeśli jesteś zmęczony, będziesz miał większą ochotę na niezdrowe jedzenie.

7.      Pamiętaj, że nie ma idealnego planu diety - ważne jest, aby znaleźć coś, co działa dla Ciebie, a małe potknięcia traktuj jako dodatkową wiedzę na swój temat a nie porażkę.

Pamiętaj, że odzyskanie spokoju po świętach wymaga czasu i cierpliwości! A Ty jesteś wartościowa i wszystko da się zrobić. Ja w to wierzę i jestem dla Ciebie. Powodzenia! 💪

Jeśli masz trudności, czujesz, że potrzebujesz wsparcia i wskazówek napisz do mnie.🤝

Pamiętaj, że Twoje samopoczucie psychiczne i fizyczne są ważniejsze niż jedzenie. 💞 Więc zadbaj o siebie i wróć do zdrowego stylu życia!