Wasze pytania!

Czym jest psychodietetyka?

Psychodietetyka to nowa dziedzina, która łączy ze sobą psychologię, dietetykę, medycynę i zasady zdrowego odżywiania. Jest specjalizacją, która pomaga, osobom borykającym się z różnymi trudnościami żywieniowymi.

Kto to jest psychodietetyk?

Psychodietetykiem zostają dietetycy, psychologowie, lekarze, a więc to specjaliści, którzy pracują
z klientem nad motywacją do zmiany nawyków żywieniowych, pomagają odnaleźć źródło problemu. Psychodietetyk wraz z swoim pacjentem poszukuje źródła niepowodzeń,
po to, aby je wyeliminować.

Kto może zgłosić się do psychodietetyka?

Z konsultacji psychodietetyka może skorzystać każdy kto czuje taką potrzebę. Najczęściej do gabinetów zgłaszają się osoby, które:
- chcą zmienić nawyki żywieniowe
- nie akceptują swojego wyglądu
- dążą do (nieistniejącego) ideału
- zmęczone są ciągłymi dietami
- obsesyjnie myślą o jedzeniu
- są na kolejnej diecie i nie mają już sił i motywacji, aby wytrwać na niej
- mimo znajomości zasad zdrowego odżywiania nie mogą schudnąć
- czują, że nie mają kontroli nad tym co jedzą, że to jedzenie rządzi ich życie,

Jak wygląda wizyta u psychodietetyka?

Wizyta u psychodietetyka trwa 50-60 minut i polega na dialogu. Podczas szczerej rozmowy, psychodietetyk poznaje problemy pacjenta i pomaga dotrzeć mu do ich źródła. Pacjent ma możliwość poznania przyczyny swoich problemów i możliwości ich rozwiązania. Każdy jest inny, niektórym pacjentom wystarczy jedna konsultacja z wskazówkami, ale są też osoby które potrzebują dłuższego wsparcia, gdyż praca nad zmianami nawyków żywieniowych to długi proces.

Odwołane konsultacje online - zasady

- odwołaj wizytę najpóźniej 24 h przed spotkaniem.

- druga odwołana wizyta spowoduje obciążeniem za wizytę, na którą nie przyszedłeś/aś- jest to 100% należnej kwoty za spotkanie.


Szanujmy swój czas i siebie, jeżeli nie możesz przyjść, poinformuje mnie proszę o tym najpóźniej 24 h przed spotkaniem ( mailem, sms, wiadomością na Messengerze, WhatsApp).

Wiedz również, że przy braku informacji o tym, że Ciebie nie będzie na konsultacji, na kolejną konsultację zostaniesz zapisana dopiero po zaksięgowaniu opłaty. Gdy ponownie się nie pojawisz będę zmuszona potraktować tę wizytę jako odbytą i pobrać 100% należnej kwoty za konsultację.

Może wydawać się to niesprawiedliwe, że musisz zapłacić, za coś, czego nie było, ale to był czas przeznaczony wyłącznie dla Ciebie, mój czas, z którego mógłby ktoś inny skorzystać.... ale możesz to też potraktować jako dodatkową motywację, bo jak już wiesz, albo niedługo się dowiesz, w naszej pracy istotna jest systematyczność, a gdy nie ma systematyczności, to nie ma efektów.

Rozumiem, że odwołanie konsultacji może mieć różne przyczyny, ale pamiętaj o tym, że jestem po to, aby Ci pomóc. Zawsze możesz ze mną porozmawiać, co tak naprawdę jest przyczyną odwołanych spotkań...

Jeżeli nie musisz, to nie odwołuj wizyty, bo to jest Twoja inwestycja w Twoje zdrowie, w Twoją przyszłość, a gdy pojawi się jakaś przeszkoda, zawsze możesz przełożyć wizytę na kolejny termin.

Nie przekładaj wizyty w nieskończoność, jeżeli nie jesteś gotowa na zmiany, powiedz o tym, napisz do mnie maila... bądź szczera przede wszystkim wobec siebie.

Również z mojej strony może zostać zakończona nasza współpraca, jeżeli zauważę, że odwoływanie konsultacji i częsta zmiana terminów spotkań wpłynie negatywnie na konsultację pozostałych klientów.

Dla zapominalskich też mam rozwiązanie - podczas ustalania terminu, proszę o przelew za konsultację "z góry". Jest potwierdzenie przelewu, jest zapis w kalendarzu.